A szekszárdi önkormányzat tagjai sem tudják, hogy az általuk visszahívott polgármester jelenleg hivatalban van-e, vagy sem. Ács Rezsőt május végén mentette fel a testület a városvezetői tisztségéből – összeférhetetlenség miatt. A városvezető ezt nem fogadja el, ezért jogi útra terelte az ügyet.

Szekszárdon csak az a biztos, hogy semmi sem biztos, Jelenleg jogászok elemzik a helyzetet, ami akkor alakult ki, amikor az önkormányzat felmentette a város fideszes polgármesterét. A május végi döntést követően a városvezető kifogást tett, azóta is bejár a hivatalába és magát polgármesternek tekinti. Az eset bonyolult, mondják a képviselők. Máté Péter, a Fidesz helyi frakcióvezetője szerint nem egyértelmű a helyzet, ugyanis olyan, mintha az Mötv nem ismerné ezt a helyzetet, nem egyértelműen rendelkezik erről. Mint mondta, a jogászok még vitatkoznak, hogy kell értelmezni a rendelkezésről.

Az önkormányzat döntésével kapcsolatban a Kormányhivatal nem tett észrevételt, így az jogszerűnek minősül. A polgármester felmentése után a bizottságok kapták meg a döntési jogokat. Az ellenzéki frakció vezetője szerint ez így egy egyszerű munkaügyi eljárás.

„Mivel azonnal hatályba lépett a munkaügyi intézkedés, így ő nem polgármester, nem gyakorolhatja a jogait, majd a bíróság dönt, mint más munkaügyi perben, hogy visszahelyezi vagy sem” – fogalmazott Bomba Gábor, a szekszárdi ÉSZ-frakció vezetője.

Egy önkormányzati ügyekkel foglalkozó ügyvéd azt mondta, hogy a polgármester lépésének nincs halasztó hatálya, így elvileg el kellene hagynia hivatalát – kivéve egy módot: „A keresetlevelet benyújtó felperes  a jogszabály szerint, a közigazgatási perrendtartás szerint kérheti az azonnali jogvédelem keretében a halasztó hatály elrendelését. Ebben a kérdésben ilyenkor a bíróság dönt” – mondja Molnár Péter ügyvéd.

Akik látták a polgármester keresetlevelét azt mondták, abban nem volt szó a hatályon kívül helyezésről. Kerestük a történtekkel kapcsolatban a polgármestert is. Ügyvédje, Schiffer András megkeresésünkre annyit mondott, hogy a július 5-i tárgyalás nyilvános lesz, addig viszont nem nyilatkoznak.