Kammerer Zoltán feljelentést tett a gödi Samsung-gyárral kapcsolatos, nemrég nyilvánosságra került adatok miatt – írja a 24.hu

Kammerer Zoltán Göd független, a Fidesz által támogatott polgármestere feljelentést tett azt követően, hogy az Átlátszó megírta: a légszennyezettségi adatok alapján a Samsung SDI gödi gyára 2019 és 2022 között rendkívül nagy mennyiségű, 88 tonna mérgező hatású oldószert bocsátott ki a levegőbe. A cikk szerint a gödi gyárban a rákkeltő nehézfémek megengedett mennyiségének sokszorosa volt kimutatható, ráadásul a dolgozók mérgező anyagoknak való kitettsége az évek során folyamatosan nőtt.

Kammerer ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Samsung SDI gyár működésével kapcsolatosan megjelent kijelentések alapján. A polgármester szerint

Vagy környezetkárosítás történt, vagy közveszéllyel fenyegetéssel és rémhírterjesztéssel van dolgunk.

Ezért, ahogy a múlt héten jeleztem, feljelentést tettem ismeretlen tettes(ek) ellen a Pest vármegyei rendőr-főkapitányságon a Samsung SDI gyár működésével kapcsolatosan megjelent kijelentések alapján.