Mintegy két és fél milliárd forintnyi fejlesztés valósulhat meg idén Encsen, ebből csaknem félmilliárd forint értékben a város saját költségvetésének terhére – közölte az MTI-vel a polgármesteri hivatal referense, Varga Antal.

A tájékoztatás szerint az önkormányzat saját forrásaiból finanszírozott projektjei mellett korábban elnyert uniós forrásokból fedezhető beruházások is megvalósulnak idén, összesen kétmilliárd forint értékben.

A fejlesztések között egyebek mellett önkormányzati lakások kialakítása, utak, járdák és parkolók kiépítése és felújítása, játszóterek létesítése, parkfejlesztések és intézményeket érintő felújítások szerepelnek.

Encs önkormányzatának képviselő-testülete kedden fogadta el a város költségvetését, amelynek fontos eleme volt, hogy a város és intézményei a forrásokat a lehető leghatékonyabban hasznosítsák a működés minőségének fenntartása mellett – olvasható a közleményben.