A „Kerékpárosbarát” címre községek, nagyközségek, városok, megyei jogú városok és fővárosi kerületek pályázhatnak. A munkahelyek közül a multinacionális vállalatok, nagyvállalatok, kis- és középvállalkozások, valamint közintézmények versenyezhetnek.


Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) és a KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet idén is meghirdeti Kerékpárosbarát település és Kerékpárosbarát munkahely pályázatát, amelyre önkormányzatok és munkaadók jelentkezhetnek a tavalyi évben megvalósított fejlesztéseikkel és szemléletformálási erőfeszítéseikkel.

A pályázatokat szeptember 30-ig lehet beadni, az eredményhirdetés novemberben várható.

A települések és munkahelyek kulcsszerepet játszanak a kerékpározás fejlesztésében, mivel megteremtik a kerékpárosbarát környezetet, amely biztonságos és kényelmes kerékpározási feltételeket biztosít és ösztönzi a kerékpározást kerékpáros utak építésével és kerékpáros programok szervezésével.

A közlekedésért felelős tárca 2006-ban indította útjára a Kerékpárosbarát település és Kerékpárosbarát munkahely pályázatát azzal a céllal, hogy a döntéshozók és városvezetők összehangolt erőfeszítéseinek köszönhetően új lehetőségek nyíljanak a kerékpározás népszerűsítésében azzal, hogy a pozitív példák, előremutató megoldások elismerésre kerülnek, valamint széles körben ismertté válnak.

Jelenleg tizenegy település és tíz cég vagy közintézmény viselheti a kerékpárosbarát címet, az új kiírás lehetőséget ad másoknak is, hogy pályázhassanak előző évi kerékpáros fejlesztéseikkel és szemléletformálási erőfeszítéseikkel. A tizenhatodik alkalommal meghirdetett Kerékpárosbarát település és Kerékpárosbarát munkahely pályázat célja, hogy felkutassa és feldolgozza az önkormányzatok és munkahelyek által 2023-ban alkalmazott pozitív kerékpárosbarát példákat és megoldásokat, majd ezeket mintaként átadja, illetve jutalmazza a rendszerszerű fejlesztéseket.

Azok a pályázók nyerhetik el a „Kerékpárosbarát” fokozatot, akik jelentős lépéseket tettek környezetük biztonságosabbá és környezetbarátabbá tételéért, és pozitív példaként szolgálnak mások számára – hívta fel a figyelmet az ÉKM.

A nevezések 2024. szeptember 30-ig adhatók be elektronikus úton, a KTI Nonprofit Kft. honlapján elérhető online pályázói felületen keresztül, ahol a részletes pályázati kiírás is megtalálható.

Hirdetés