Az Országos Roma Önkormányzat felelőtlen gazdálkodása, valamint az európai uniós támogatási program akkori irányító hatósága, az Emmi hanyagsága okozta a „Híd a munka világába” elnevezésű projekt sikertelenségét – állapította meg az Integritás Hatóság csütörtökön lezárult vizsgálata.

Az uniós pénzeket érintő korrupció feltárására – az unió és a magyar kormány közti kompromisszum nyomán – létrehozott testület jelentése szerint a felelőtlen gazdálkodás és hanyag tulajdonosi hozzáállás minimum 1,3 milliárd forint kárt okozott a magyar adófizetőknek.

Az Integritás Hatóság hivatalból, bejelentés alapján folytatott le vizsgálatot a TÁMOP-2.4.3.D-3-13/1-2013-0001 azonosítószámú, „Foglalkoztatási Szövetkezet – Híd a munka világába” elnevezésű, eredetileg 4 995 000 000 forint tervezett támogatási összegű projekt sorsával kapcsolatban.

A támogatási kedvezményezettje a projekt idején még Farkas Flórián fideszes politikus által vezetett Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) volt, a projekt hosszú távú célja pedig a magyarországi foglalkoztatási lehetőségek bővítése lett volna, méghozzá egy, a kiemelten hátrányos helyzetű romák számára létrehozott foglalkoztatási szövetkezeten keresztül.

Az ORÖ azonban autókra, használhatatlan irodákra, bútorokra és egy gellérthegyi villára költötte a kapott pénzt, működő irodahálózat sosem jött létre.

A cikk folytatódik itt