Nyomozás indult annak kiderítésére, hogy az önkormányzat alkalmazottja jogszerűen takarítja-e a XII. kerület távozó polgármestere, Pokorni Zoltán lakását.

A rendőrség hivatali visszaélés gyanúja miatt folytat nyomozást Pokorni Zoltán takarítónője ügyében, pontosabban annak kiderítésére, felveti-e a hivatali visszaélés gyanúját, hogy az önkormányzati alkalmazott egyúttal – a június 9-i választásokon amúgy leváltott – fideszes polgármester, Pokorni Zoltán otthonát is takarítja.

Az ügyben a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) tett feljelentést, és most a kerület megválasztott, októbertől a polgármesteri széket elfoglaló vezetője, Kovács Gergely MKKP-elnök Facebook-bejegyzéséből kiderült az is, hogy a nyomozás a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól átkerült a Pest megyei rendőrökhöz elfogultság miatt.

A cikk itt folytatódik