Százmillió forint uniós támogatást nyert el a Békés vármegyei Kisdombegyház két projekt kivitelezésére – közölte az önkormányzat.

Belterületi útfejlesztésre negyvenegymillió forintot nyertek el, az összegből háromszáztizennyolc méter hosszan fog megújulni az eddig földes Hunyadi utca. A közösségi ház komplex energetikai fejlesztésére hatvanmillió forint érkezik, ebből megtörténik az intézmény teljes homlokzati- és a födémszigetelése, a nyílászárók cseréje, valamint a fűtési rendszer és a kapcsolódó gépészet korszerűsítése – írták.

Mindkét fejlesztés az uniós Terület-és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből valósul meg legkésőbb jövő év végéig az alig ötszáz lakosú dél-békési községben.