Példátlan lépésre szánta el magát az ország tizenegyedik legnépesebb városa. Érd önkormányzata legutóbbi közgyűlésén a település csaknem teljes egészére változtatási tilalmat rendelt el – értesült lapunk. Kivételt csak az ipari zóna, illetve a város közepén lévő lakótelep képez.

Érd túlnyomó részén a döntés értelmében július 15-től egyetlen építkezés sem indulhat el, beleértve a társasház-, családi ház építéseket, a tetőtér felé való bővítéseket és a hozzáépítéseket is.

A tiltó rendelet mindaddig érvényben marad, amíg el nem készül a város jelenleginél lényegesen szigorúbb, társasházépítéseket erősen fékező új helyi építési szabályzata.

A településterv elkészítésére ugyan tavaly augusztusban szerződést kötöttek a Város-Teampannon Kft-vel, ám a tervezés és az ahhoz kapcsolódó egyeztetés időigényes folyamat, amely aligha zárul le jövő év eleje, tavasza előtt.

A cikk nem ért véget, itt olvasható tovább