A töreki tájvédelmi körzetben található földúttal kapcsolatban civilek már tavaly februárban felhívták az önkormányzat figyelmét arra, hogy ismeretlen tettesek „lopják”. Egyik hatóság a másikra mutogatott, az út pedig azóta eltűnt.

Pedig nem lenne szabad eltűnnie, hiszen közútként van bejegyezve, a siófoki önkormányzat tulajdona, elidegeníthetetlen törzsvagyona. Sajnos azonban rosszkor volt rossz helyen. A bonyodalmak akkor kezdődtek, amikor Linczényi Aladin, a 4iG Nyrt. elnökhelyettese, a szomszédos telkek tulajdonosa építkezésbe kezdett. Korábbi cikkünkben írtunk a cselesen, két telken egymás mellett elhelyezett, de összefüggő épület létesítésének visszásságairól. A telek melletti utat akkor masszív teherautók járták. Az idő tájt jelent meg az akkoriban még létezett út mellett a telekhatáron egy hatalmas földkupac, a kiásott alapból kitermelt föld és akkor kezdett feltűnni a kiemelt talajvédelmi területen húzódó úton az építési törmelék.

A cikk itt folytatódik