Elfogadta a fővárosi önkormányzat jövő évi költségvetését szerdán a Fővárosi Közgyűlés, a 2024-es büdzsében a bevételi és kiadási főösszeget 448 milliárd 741 millió 931 ezer forintban határozta meg.

A 17 igennel elfogadott rendelet az önkormányzat költségvetési bevételét 437-milliárd 699-millió 871-ezer forintban, kiadásait 442-milliárd 647-millió 894-ezer forintban állapítja meg.

Az így keletkező 4-milliárd 948-millió 22-ezer forintos hiányt az előző évek maradványának igénybevételével, belföldi értékpapírok bevételeiből, valamint bankbetétek bevételeiből finanszírozzák, a hiteltörlesztés kiadásaira 6-milliárd 94-millió 36-ezer forintot fordítanak.

A Fidesz–KDNP képviselői nem tértek vissza a ülésre, aminek elején Karácsony Gergely főpolgármester szünetet rendelt el V. Naszályi Márta (Párbeszéd) I. kerületi polgármester fegyelmi tárgyalása miatt, hogy elkísérhessék.

A teljes cikk itt olvasható