Az 1600-as évek végén használhatták azt temetőt, melynek maradványai Budapest II. kerületében, a Szász Károly utcában kerültek elő.

Őrsi Gergely kerületi polgármester közleménye szerint a Fővárosi Vízművek által végzett munkálatok során bukkantak a temető maradványaira. A feltárt koporsómaradványok és emberi csontok vizsgálatából kiderült, hogy azok száz évnél is régebbiek.

Az önkormányzat történészeket vont be a vizsgálatba, a Budapesti Történeti Múzeum munkatársainak segítségével állapították meg, hogy minden bizonnyal egy ennél is régebbi temetőt tártak fel, amelyben a 17. század végén, a török hódoltság alól felszabadult budai lakosokat helyezték örök nyugalomra.

Az önkormányzat igyekszik méltó körülmények között emléket állítani a feltárt síroknak. Elszállítottak egy három tonnás sziklát is a helyszínről, amely szintén az egykori temető területén lehetett. Így a Szász Károly utca felújítási munkálatai zavartalanul folytatódnak – olvasható a II. kerületi önkormányzat közleményében.