A 6200 lakosú város önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből nyert el két fejlesztésre támogatást.

Két, összesen csaknem 600 millió forintos fejlesztés indul hamarosan a Békés vármegyei Vésztőn – közölte az önkormányzat az MTI-vel.

Félmilliárd forintból a település központjában egy többcélú épület komplex fejlesztését végzik el. A földszinten egy 250 négyzetméteres, pékségként funkcionáló üzlethelyiséget alakítanak ki, raktárral, akadálymentes parkolóval. Az udvaron egy másik kereskedelmi egység is létrejön.

Az első emeleten jelenleg is a városi könyvtár működik, amelynek bővítenék a szolgáltatásait azzal, hogy a második emeleten folyóirat-olvasót, kávézó- és játszósarkot, különálló olvasótermet, kutatószobát, valamint egy 50-60 személyes közösségi rendezvénytermet alakítanak ki. A lépcsőházba új személyfelvonó lift is kerül.

Az épület lapos tetős részére zöldtetőt és egy közösségi teraszt terveznek. A beruházás része az épület környéki zöldterületek állapotának javítása is.

Kilencvenmillió forintból fejlesztik a közösségi házat, amely több mint 15 éve esett át energetikai felújításon. Szigetelik a homlokzatot és a födémet, cserélik a külső nyílászárókat, korszerűsítik a világítást, valamint új hőtermelő berendezést és napelemes rendszert telepítenek.

Karakas Anikó (független) polgármester közölte, hosszadalmas előkészítő munkát követően elindították a közbeszerzési eljárást mind a két projekt esetében.