Tavalyhoz képest jóval több autót szállítottak el a budapesti kerületekben – derült ki az önkormányzatok válaszaiból.

A szabálytalan parkolás miatt elvitt kocsikért általában jelentkeznek a tulajdonosok, viszont az elhagyott roncsautókat szinte senki sem váltja ki az elszállítást követően. Összességében 100 ezer forint feletti összegbe is kerülhet, ha valakire lecsap a „lopós autó”, ez függ a szabálysértés mértékétől is. Megkérdeztük a kerületeket arról is, milyen kirívó esetekkel találkoztak az utóbbi időben: például a józsefvárosi önkormányzattól megtudtuk, előfordult, hogy drogot terjesztettek a roncsautókból, de rothadó húst is találtak az egyikben. Újpesten egy összetört luxusterepjáró tulajdonosa fittyet hányt a szabályokra és a felszólításokra.

Rengeteg autót szállítottak el közterületekről a kerületi önkormányzatok közterület-felügyeletei, legalábbis azokban, amelyek válaszoltak a Pénzcentrum körkérdésére. Az autókat jobbára csak drasztikus, kirívó szabálytalanság esetén szállítják el, például ha valaki egy kapubejáró előtt hagyja a kocsiját, vagy olyannyira kilóg az úttestre, hogy például már a buszforgalmat is akadályozza. A „lopós autó” nemcsak a szabálytalanul parkoló autókért jön, hanem a közterületen hagyott roncsokért is.

A cikk itt folytatódik