Az Index információi szerint a szegedi képviselő-testület „Szent Ferenc erdőre” keresztelné azt a hathektárnyi zöldterületet, amelyet – Kiss-Rigó László püspök projektje miatt – teljesen megtisztítanának, kivágva az ott lévő több évtizedes fákat is.

A véderdő tarvágása miatt egyre feszültebb a viszony a szegedi önkormányzat és a Szeged-Csanádi Egyházmegye között. Kiderült az is, hogy a püspök miért ragaszkodik a hathektáros területhez.

A Szeged-Csanádi Egyházmegye az elmúlt években a város északnyugati felén felépített egy luxussportközpontot, a Szent Gellért Fórumot. Egy novemberi kormányhatározatból derült csak ki, hogy az egyházmegye a – már működő – stadion mellett hat hektáron egy oktatási létesítményt is szeretne felépíteni. Ehhez azonban ki kell vágniuk hathektárnyi fát a Szegedet körbevevő véderdőből.

A kormányhatározat szerint az állam az egyházmegyének adta át az erdő tulajdonjogát, hogy ott meg tudja valósítani és fel tudja építeni a katolikus iskolát.

A cikk itt olvasható tovább