„Bármennyi gyár idejöhet, ha a kormány úgy dönt” – mondta az RTL-nek adott 50 perces interjújában König Ferenc, Sóskút polgármestere. Január közepén derült ki, hogy a Pest vármegyei faluban a szlovén Andrada csoport akkumulátorbontó üzemet akar létesíteni, miután a korábban kinézett helyszínen, Alsózsolcán a helyi ellenállás miatt meghiúsult a projektjük.

Ezután Sóskúton is éles tiltakozás indult, a helyi fórumról a polgármestert rendőrautónak kellett kimenekítenie. Az LMP közmeghallgatást szervezett, és petíciót indított a beruházással kapcsolatban, sokan König lemondását követelik.

A polgármester szerint azonban neki semmi köze a projekthez, ő maga is csak az utolsó pillanatban szerzett arról tudomást, amikor felhívták a Nemzeti Befektetési Ügynökségtől (HIPA), hogy berendeljék, ahol aztán közölték vele, hogy másnap délre kell összehívnia a képviselő-testületet.

A teljes cikk itt olvasható