Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye a napokban bejelentette igényét a zuglói Jókai Mór Általános Iskola fenntartói jogának átvételére, erről kedden kaptak értesítőt az 500 diákkal működő iskolától az érintett családok. Az igazgatói körlevél szerint az érsekség iskolai főhatóságának képviselői március 11-én tartanak tájékoztatót a szülők számára a terveikről.

Az iskola igazgatója, Hudu Mariann levelében arra is felhívta a figyelmet, hogy a hatályos jogszabályok szerint oktatási intézmény csak akkor adható át vallási vagy világnézeti szempontból elkötelezett fenntartónak, ha az átadást a szülők több mint fele támogatja. A 24.hu-nak több szülő is elmondta, hogy az érsekség bejelentkezése váratlanul érte őket.

Horváth Csaba, a XIV. kerület polgármestere megerősítette, hogy az Erdő Péter bíboros vezette főegyházmegye a múlt héten az önkormányzatot is megkereste azzal, hogy kezdjék meg a tárgyalásokat az átadásról. A polgármester közölte, hogy nincs szándékukban támogatni a kezdeményezést, mert a kerület lakossága korábban nagy többséggel kinyilvánította, hogy az önkormányzatnál látnák legszívesebben a kerületi iskolák fenntartói jogait.

A cikk itt olvasható tovább