Azt nem árulták el, hány zár még be, de árulkodó lehet, hogy a Magyar Posta mintegy 50 új gépjárművet vesz a mobilposta szolgáltatás kiterjesztéséhez.

A Magyar Posta az Egyetemes Postai Közszolgáltatási Szerződésben (EPKSZ) meghatározott mintegy 1600 postahely helyett jelenleg csaknem 2150 postával áll az ügyfelek rendelkezésére, de országszerte csökken a forgalom, ezért az EPKSZ adta lehetőséggel élve üzemeltetési módot váltottak néhány településen.

Főleg a postapartneri együttműködést szorgalmazzák. Országszerte több mint 630 postapartner áll most az ügyfelek rendelkezésére, de további együttműködés előkészítése is folyamatban van önkormányzatokkal, vállalkozásokkal.

Azokon az 1500 fő alatti településeken, ahol nincs postapartner, mobilposta teljesíti az alapszolgáltatásokat. Az államtitkár azt nem árulta el, hány postahivatalt akarnak még bezárni, de azt igen, hogy a Magyar Posta mintegy 50 új gépjárművet vesz a mobilposta szolgáltatás kiterjesztéséhez, miközben folyamatosan egyeztet a kistelepülések önkormányzataival a postapartnerség kiterjesztéséről is.

A kormány a 2017-2019 évekre vonatkozóan 3 éves béremelési programot hajtott végre az állami vállalatok körében. A Magyar Posta kivételével az érintett cégek a béremeléshez költségvetési támogatást kaphattak, de a posta esetében ez tiltott állami támogatásnak minősült volna, ezért a cég a hároméves, összesen 36%-os átlagos bérfejlesztést, a 73 milliárd forint költségnövekedést jelentő béremelési programot csak saját terhére tudta végrehajtani.

A teljes cikk itt olvasható