A beruházás 315 millió forint kormányzati támogatásból és 104 millió forint, a katasztrófavédelem központi felújítási keretéből származó forrásból valósult meg – mondta a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára 2023. július 12-én Nyíradonyban.


Dukai Miklós közölte: a katasztrófavédelem 2012-ben indította el az őrsprogramot azzal a szándékkal, hogy a nehezen elérhető területeken tűzoltó őrsök létesüljenek. A program eredményeként 47 őrs működik országszerte, amivel lényegesen lerövidül a vonulási idő ezekben a térségekben – tette hozzá.

Az államtitkár felidézte: Nyíradonyban 2013. január elsején kezdte meg hivatásos szervként működését a katasztrófavédelmi őrs egy önkormányzattól kapott, az 1870-es években épült ingatlanban. Az épület sem energetikai szempontból, sem a készenléti állomány elhelyezését tekintve nem felelt meg a mai követelményeknek – mutatott rá. A kormány 2020-ban döntött az új nyíradonyi laktanya felépítéséről, a mostanra elkészült objektum otthont ad a nyíradonyi önkéntes tűzoltóknak is – mondta Dukai Miklós, megjegyezve, hogy az új őrs nyolc hajdú-bihari és nyolc szabolcs-szatmár-beregi település több mint ötvenezres lakosságának biztonságát szavatolja, és 78 hektárt meghaladó kiterjedésű erdőt őriz, amely az Alföld legnagyobb tölgyesét és akácosát foglalja magába.

Tasó László, a térség országgyűlési képviselője hozzátette: régóta vártak arra, hogy olyan épületbe költözhessenek a katasztrófavédők, amely méltó körülményeket biztosít felelősségteljes munkájukhoz. Felidézte, hogy a korábbi helyszínen az önkormányzat és helyi vállalkozók összefogásával biztosították az őrs működését, amire a helyhatóság évi 8-10 millió forintot adott.

Az őrs új laktanyájában helyet kapott két szerállás, hírközpont és több technikai helyiség, valamint a tűzoltók 24 órás szolgálatához szükséges szobák is rendelkezésre állnak az épületben.

(MTI/Belügyminisztérium)

Hirdetés