A TÖOSZ kibővített Elnöksége múlt heti ülésén az önkormányzati tulajdonú védőnői szolgálat állam részére 2023. július 1-jétől történő átadásával kapcsolatosan állásfoglalást fogadott el.

Ennek értelmében fenntartja azt az álláspontját, mely szerint a védőnői ellátás az iskola-egészségügyi védőnői ellátással együtt egységesen egy kézben az adott települési önkormányzatnál van a legjobb helyen.

Az állásfoglalás ugyanakkor felhívja a tagönkormányzatok figyelmét arra, hogy az állam részére a feladatellátáshoz adott ingó és ingatlanvagyont érintő üzemeltetési és karbantartási költségek a használót terhelik, ezért az ettől eltérő megállapodásokat ne írják alá, és kezdeményezzék azok módosítását.

A TÖOSZ kibővített Elnöksége az önkormányzati tulajdonú védőnői szolgálat állam részére 2023. július 1-jétől történő átadásával kapcsolatosan az 5/2023. (VI. 13.) elnökségi határozatával az alábbi linken elérhető állásfoglalást fogadta el:

Az állásfoglalás