Teljeskörűen felújították a Komárom-Esztergom vármegyei Nyergesújfalu művelődési központját, az 1943-ban emelt épület újjáépítése két és fél milliárd forintból valósult meg, ráadásul önkormányzat költségvetésből.

Mihelik Magdolna (Fidesz-KDNP), a település polgármestere elmondta, hogy az épületben háromszáz férőhelyes színházterem, felnőtt- és gyermekkönyvtár, zene- és próbatermek, valamint klubtermek kaptak helyet.

Az 1900 négyzetméteres művelődési központban kicserélték a nyílászárókat, a padlót, a falburkolatokat, a szellőzőrendszert és a hőközpontot, elvégezték az azbesztmentesítést. Szigetelték a ház falát, liftet szereltek be és a tetőre napelemet telepítettek.

A nyergesújfalui Ady Endre Művelődési Házat és Könyvtárat 1943-ban építették az egykori Viscosa gyár munkásainak, 1994-ig az üzem szakszervezete tartotta fenn. Különleges megoldása az íves alaprajz, a ház a Duna felé domborodó árkádos homlokzattal áll egy park közepén. A kultúrházi szárnyat 1963-ban moziteremmel egészítették ki.

Az intézmény fénykorát a 70-es években élte, majd 2011-ben állagromlás és a gazdaságtalan üzemeltetés miatt bezárták, később a tetőt felújították, így az épület szerkezetileg jó állapotban maradt fenn.

Felújítása után ismét művelődési központként működhet.