Budapest Főváros Kormányhivatala néhány napja indított vizsgálatot a Magyar Evangéliumi Testvérközösség (MET) intézményei ellen.

Az elmúlt pár napban vizsgálatot indítottak a MET ellen, a kormányhivatal az óvodások és az ellátottak érdekében kezdett vizsgálódni. A közműszolgáltató értesítése alapján a MET mint fenntartó huzamosabb ideje nem fizeti a számláit, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jelzése szerint pedig jelentős köztartozást halmozott fel.

Amennyiben Iványi Gáborék egyháza eleget tesz a jogszabályi kötelezettségeinek, nincs szükség további lépésekre, de szabálytalanság észlelése esetén a főpolgármesternek és a polgármesternek kötelessége intézkedni: a kormányhivatal ebben az esetben kötelezheti a józsefvárosi és fővárosi önkormányzatot a MET intézményeinek átvételére – emelik ki a cikkben.

Ezzel kapcsolatban Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes az RTL Híradónak azt mondta: a Fővárosi Önkormányzat nyitott arra, hogy biztosítsa a MET intézményeinek fenntartását. Ez állítása szerint azt jelentené, hogy nem csak a személyi költségeket, hanem az ellátást is biztosítanák az Iványi Gábor vezetése alatt álló egyháztól átvett intézményekben.