A II. kerület úgy látja: beváltak az önkormányzat által indított iskolabuszok, ezért továbbra is fenntartanák a járatokat – igaz, a jövőben már fizetős szolgáltatásként.

A cél nemcsak a kényelmes és biztonságos iskolába jutás, hanem a dugók csökkentése is. A II. kerület agglomerációs településekkel határos, és a mérések azt mutatják, sok szülő csak azért ül reggel autóba, hogy a gyermekét Budapestre vigye iskolába.

Nyolcvan százalékban az agglomerációból érkező autósok közlekednek a II. kerület városba bevezető útvonalain, ahol gyakoriak a torlódások. De ennél részletesebb adatai is vannak az önkormányzatnak: a kerület által készített forgalmi mérések azt az eredményt hozták, hogy ezen az útvonalon közlekedők csaknem harmada amiatt ül autóba, hogy gyermekét iskolába vigye. „Ezen belül is rengetegen vannak, akik csak a hűvösvölgyi villamos-végállomásig viszik a gyermeküket, és utána hazamennek, mert vagy otthonról dolgoznak, vagy kisgyereket nevelnek – mondta a Budai Hangnak a II. kerület polgármestere, Őrsi Gergely. – Ők pusztán azért ülnek autóba, hogy a gyermeküket fel tudják tenni a villamosra, egy 15 személyes kisbusz 15 autót tud felváltani, így csökkenthető a reggeli dugó mértéke.”

A cikk itt folytatódik