A dél-baranyai kisváros önkormányzata további fejlesztéseire nyertes pályázatainak köszönhetően több mint három milliárdot fordíthat.

Siklós elsősorban a váráról híres, mely miatt évente több tízezer turista keres fel a várost. Az önkormányzat azonban több lábon szeretne állni, ezért az ipari parkját is fejleszti. Az ottani vállalkozások adóbefizetései ugyanis növelik a bevételeiket.

Közel 10 hektárral növelik a park területét, teljes infrastruktúrával, utakkal, áramellátással világítással látják el. Erre 700 millió forintot nyertek.

Siklós egy új városfejlesztési stratégia mentén kezdte el a fejlesztési tevékenységét ebben a pár évben, ebben hangsúlyos szerepet kapott az iparterület fejlesztése, a Baranya Vármegyei Önkormányzattal együttműködve elkészültek azok a tervek, amelyek alapján hamarosan elkezdődhet az iparterület fejlesztése, csarnoképítése. Ez a munkahelyteremtés szempontjából nagyon fontos" – mondta Nagy Csaba, a Fidesz országgyűlési képviselője.