Karácsony Gergely célja, hogy drasztikusan csökkenjen a halálos balesetek száma Budapesten, ennek a koncepciónak a részeként bérelt a főváros közel félszáz új, sebességmérésre is alkalmas eszközt. A rendőrség közölte, a sebességmérők kihelyezését egyedileg bírálják el, az igények jóváhagyásáról az ORFK a háttérinformatikai rendszer terhelhetőségét figyelembe véve dönt.

A II. kerület saját erőből már korábban hét új sebességmérőt helyezett ki, a többi városrészben azonban nem zajlik ilyen beszerzés a rendőrség tudomása szerint.

„Van még egy fontos cél: hosszabb távon nullára, igen nullára szeretném csökkenteni a halálos balesetek számát a városban. Hogy ez nem lehetetlen cél, azt több európai nagyváros példája mutatja. Igen, édesapám halála miatt ebben nekem személyes elkötelezettségem, érzelmeim is vannak (a politikus édesapja közlekedési balesetben vesztette életét – a szerk.). De nem tekintem ezt valamiféle magánügynek, hanem fontos közösségi célnak. Évente mintegy ezer súlyos közlekedési baleset történik Budapesten, szerintem politikától mentes közös ügyünk ennek a számnak érdemi csökkentése” – Karácsony Gergely így jelentette be a Facebookon még 2020. áprilisában, hogy drasztikus változásokat szeretne elérni a fővárosi közlekedésben. Az azóta eltelt három évben ezt a célt nem sikerült elérni, ugyanakkor a közelmúltban felpörögtek az események.

A cikk itt olvasható tovább