Budapest jövőjéről számos elképzelés és érdek ütközik, különösen a város fejlesztésének prioritásait illetően.

Az utóbbi években azonban egyre inkább előtérbe kerül az a kérdés, hogyan lehetne túlélni az egyre súlyosbodó nyári hőséget. A nyár legmelegebb napjainak hőkamerás felvételei is igazolják, hogy Budapest elviselhetetlenül forróvá válhat. A fővárosi önkormányzat az „egészséges utcák” koncepciójában látja a megoldást – írta meg a Telex.

Ez az összeg annak a 300 milliárd forintos uniós fejlesztési támogatásnak a része, amit Budapest nyert el, és amelyből összesen 50 milliárd forintot költenek majd klímatudatos köztérfelújításra. A 24 milliárd forintra – ami, összehasonlításképpen nagyjából a Lánchíd felújítási költségvetését közelíti meg – kerületek pályázhatnak, Balogh Samu szerint pedig az eddig beérkezett pályázatok költségvetéséből kiindulva ebből az összegből 10-20 projekt meg is valósulhat.

A cikk itt olvasható tovább