„Különleges helyszínben állapodtunk meg a szervezőkkel, az idei kiállítás a Biodómban lesz, az az épület is Budapest mai összetett valóságáról mesél a maga módján” – írja Karácsony Gergely Facebook-bejegyzésében, amiben bejelentette a World Press Photo Kiállítás új helyszínét és azt, hogy a főváros veszi át a rendezvényt. Tavaly a sajtófotó kiállítás egyik képe miatt lett botrány a Nemzeti Múzeumban.

A főpolgármester felidézte, hogy tavaly egy kép miatt elhúzódó botrány lett, az akkor még a Magyar Nemzeti Múzeumban tartott fotókiállítás miatt. „A Mi Hazánk felhívására egy ostoba és káros jogszabály alapján a kormány korlátozta a World Press Photo kiállítást. Az állami cenzúra hatása nem maradt el, és még mindig tart: sok intézmény nem merte idén befogadni az évről évre a világ számos nagyvárosában bemutatott kiállítást” – írta Karácsony.

A főpolgármester szerint a szervezők megkeresték a fővárost, Budapest pedig „örömmel vállalta” a felkérést. „A kiállításnak, ami nem másról, csakis a valóságról szól, a világ legkitűnőbb sajtófotósai művészi igénnyel hol a szenvedést, hol a szabadságot, hol a szerelmet, hol a gyászt ábrázolják, összetetten, sokszínűen, amilyen a bennünket körülvevő valóság, úgy” – írta.

A kiállítást idén a félkész, de bizonyos rendezvényekre alkalmas Biodómban tartják majd. A be nem fejezett komplexumot az utóbbi időben igyekszik kihasználni a főváros. Karácsony szerint a Biodóm „méltó és akadálymentes helyszíne lesz” a kiállításnak szeptember 20-a és október 27-e között. A kiállításról további információ az esemény oldalán található.