folyoA Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖTIVÍZIG) a napokban majd' 3000 mázsa (420 köbméter) - a Kisköre és Szolnok között zajló hullámtéri beruházás során kitermelt - fát oszt szét térítésmentesen a térség 10 önkormányzatának szociális célra.

A KÖTIVÍZIG a Belügyminisztérium engedélyével megkezdte a „Tisza hullámtér: Nagyvízi meder vízszállító képességének javítása a szolnoki vasúti híd és Kisköre közötti szakaszon" elnevezésű projekt megvalósítását, s ennek során kitermeltek a vízügyi kezelésű területekről 3000 mázsányi faanyagot, amit kiszállítanak a fejlesztéssel érintett 10 önkormányzatnak.

A KÖTIVÍZIG tudatta: lágy faanyagból (nyár, fűz) 25-25 köbmétert kap Abádszalók, Tiszabő, Tiszabura és Tiszaroff önkormányzata. A kanyari depónia visszabontásából Kisköre rászorulói 23 köbméter keményfához (tölgy, kőris) és 74 köbméter lágy tűzifához juthatnak ingyenesen.

A keskenyi töltésáthelyezés területéről beszállított faanyagból Csataszög és Hunyadfalva 25-25 köbméter tűzifához jut, míg Nagykörűbe 55, Kőtelekre és Tiszasülyre pedig 60-60 köbméter kerül. A tűzifa elosztásáról az önkormányzatok döntenek.

(heol.hu)