bp33A főváros önkormányzata kezdeményezést indított, melybe elsősorban a 6-15 éves gyerekeket szeretnék bevonni, céljuk pedig az, hogy felépítsék egész Budapestet a Minecraft nevű játék virtuális terében. Méghozzá 1:1 arányban, méretarányosan az egyes épületeket. Néhány épület már készen van, most a Bálna Budapesttel, a Nagyvásárcsarnokkal és a Corvinus épületével folytatnák – írja a Kreativ.

A MineBudapest kezdeményezés egy sajtótájékoztatón jelentették be Budapesten, az InGame e-sportkocsmában. A Minecraft-építkezéshez szükséges alapinformációkat a városról többek között a Fővárosi Levéltár digitalizált adatbázisa biztosítja. Hogy megszólítsák a gyerekeket, fiatalokat, influencer vloggerek segítségével népszerűsítik a projektet, amelyhez a Star Network lett a partner.

A MineBudapest bemutatásakor elmondták, hogy az építésre a 6-15 éves gyerekeket szeretnék mozgósítani, a céljuk pedig az, hogy a világ számos városa mellett hamarosan bejárhatóvá, megismerhetővé váljon Budapest is a Minecraft világában. Néhány épület – így a budai várpalota és a parlament – már készen van, most a Bálna Budapesttel, a Nagyvásárcsarnokkal és a Corvinus épületével folytatnák.

Azt várják ettől, hogy a hazai és külföldi fiatalok körében sikerül majd népszerűbbé tenni Budapestet. Elmondták, hogy a világon egyidőben akár 50-60 millióan is játszanak a Minecrafttal, és több mint 144 millió eladott példányával jelenleg ez a második legnépszerűbb videójáték a Földön. A fővárosi önkormányzat célja, hogy a gyerekek játékos formában, az általuk jól ismert virtuális térben mozogva fedezzék fel és ismerjék meg Budapest egyes városrészeit, nevezetes épületeit, közvetlen lakókörnyezetüket. A játékban résztvevőknek az 1:1 méretarányban történő építkezéshez előzetesen fel kell mérniük és meg kell ismerniük az általuk kiválasztott terület, illetve objektum méreteit, külső, jellegzetes jegyeit.

A MineBudapest weboldalán ezért rendszeres időközönként közzé tesznek majd pályázati kiírásokat. Ezek konkrét épületekre vagy területre vonatkoznak majd, de a MineBudapest lehetőséget biztosít majd arra is, hogy bármit megépítsenek a résztvevők, például azt az épületet, amiben laknak, az iskolájukat, kedvenc játszó- vagy kirándulóhelyüket, vagy épp a sportpályát, ahova edzésre járnak.

mineb

A keddi sajtóeseményen elsőként Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán főpolgármester-helyettes szólalt fel, ő ismertette a projekt céljait, hogy a ma gyerekként élő, de a jövőben a város sorsát alakító fiatalok megszólítása a céljuk. Őt követően a Fővárosi Levéltár vezetője, majd Hernádi Gábor, a Star Network influencer-ügynökség vezetője szólalt fel.

Hernádi azért volt jelen, merthogy a projekt népszerűsítését influencerek segítségével tervezik. Hogy a játékban minél több gyerek részt vegyen, Youtube videós gamereket vontak be. Az ő nevük ZsDav, DoggyAndi és IceBlueBird, akik április 28-án, szombaton egy közös videóban mutatják be a MineBudapest világát és ismertetik az első felhívással kapcsolatos tudnivalókat. A szabadon választott kategória mellett a Bálna Budapest, a Fővám téri Vásárcsarnok és a Corvinus Campus épületeinek megépítésével indul a közösségi online építkezés. A vloggerek segítségével választják majd ki az elkészült és a weboldalra feltöltött építmények közül azokat, amelyeket beépítik a MineBudapest világába, a kiválasztottak díjazásban részesülnek majd, a városba pedig különféle belső játékokat építenek majd be.

A Star Network egyébként szervez egy MineCraft vetítést is június 16-17-én. A hetedik alkalommal sorra kerülő MineCinemán bemutatandó új filmjük is az épülő MineBudapesthez kapcsolódik majd.

A MineBudapest program szakmai támogatója egyébként a Microsoft is, mely a Minecraft játék tulajdonosa 2014 óta. A tudósító pedig a sajtóesemény végén nyert egy Minecraft makettet a budai várpalotáról, melyet a résztvevő újságírók között sorsoltak ki, íme:

minec

De mi az a Minecraft?

2009-ben a svéd származású Markus (Notch) Persson találta ki, és megalapítva a Mojang céget fejlesztették le a játékot. A hivatalos megjelenési dátuma 2011. A Minecraft 2014-re az egyik legkelendőbb számítógépes játék, amit ebben az évben a Microsoft megvásárolt a fejlesztőcégtől. Mára a MineBudapest adatai szerint több, mint 144 millióan játszanak vele különböző platformokon, így a világ második legnépszerűbb videójátékává vált a Tetris után. A Minecraftban háromdimenziós kockákból álló blokkok alkotta világban mozoghatunk, a különböző színű-textúrájú kockák jelenítik meg a különféle nyersanyagokat. A sziklákat, fákat, érceket felhasználva tudnak a játékosok építkezni és világokat létrehozni. Gamer szakzsargonnal nyílt játékterű (open world), úgynevezett sandbox játék, ahol nincs kötött játékmenet, a játékos gyakorlatilag azt csinál, amit akar, és több féle úgynevezett módban játszható. A játékot lehet egyedül, vagy hálózaton keresztül, más játékosokkal együtt játszani, szervereken.

Hirdetés