bkv11Elkerülhetetlen a BKV átalakítása - mondta a Belügyminisztérium államtitkára az InfoRádiónak. Tállai András az új önkormányzati törvénnyel összefüggésben sajnálatosnak nevezte, hogy a jogszabály társadalmi vitája meghiúsult, de emlékeztetett arra, hogy a főváros önkormányzati vezetőinek többsége végül a korábbi, kétszintű rendszer megtartás mellett tette le a voksát.

A BKV átalakítása elkerülhetetlen - mondta Tállai András az InfoRádió Aréna című műsorában.

A Belügyminisztérium államtitkára szerint Tarlós István főpolgármesternek igaza van abban, hogy a főváros tömegközlekedésének rendszerét nem lehet egyik évről a másikra átalakítani, ugyanakkor kifogásolta, hogy Budapest és az állam kapcsolata csak annyiból áll, hogy az előbbi benyújtja a számlát az utóbbinak.

Ha a főváros határozza meg, hogy mennyi autóbusz közlekedjen és mekkora legyen a díjszabás, akkor a végén ne annyiból álljon a kapcsolat, hogy benyújtja a számlát az államnak, hanem lehessen látni és előre tervezni, hogy ki milyen felelősséget vállal - fejtette ki.

Tállai András az új önkormányzati törvénnyel összefüggésben sajnálatosnak nevezte, hogy a jogszabály társadalmi vitája meghiúsult, de emlékeztetett arra, hogy a főváros önkormányzati vezetőinek többsége végül a korábbi, kétszintű rendszer megtartás mellett tette le a voksát, a feladatokat és hatásköröket pedig sikerült ésszerűen elosztani.