Születési támogatással segíti a lébényieket a helyi önkormányzat. Az is kiderült, mennyi pénzt kapnak a családok – írta a Kisalföld.

Az elsőt 2019 tavaszán adtam át, majd a napokban már a százhatvanadik volt soron – közölte közösségi oldalán Kovács Gábor lébényi polgármester.

„A születési támogatás egy sikeres kezdeményezés, mellyel – az anyagi segítségen túl – nagyrabecsülésünket is kifejezzük azoknak, akik gyermekvállalással gyarapítják Lébény lakóinak számát."

Kovács Gábor legutóbb a születési támogatásban részesülő lébényi baba, Károlyi Zsombor édesanyjának adta át a babaholmikkal teli ajándékcsomagot. Az ezzel járó anyagi támogatás (120.000 forint) pedig a szülők által megadott bankszámlára érkezik.