seres_maria01A múlt évi önkormányzati választásokon ötödik erőként jelentek meg a Civil Mozgalom képviselői, annak ellenére, hogy ehhez külső segítséget nem kaptak, s milliárdos költségvetésük sem volt, ahogy egyes pártoknak – mondta Seres Mária, Mátraverebély polgármestere az általa alapított mozgalom szombati országos találkozóján.

A Civil Mozgalom szószóló kíván lenni, de ehhez tudni kell, mit akarnak az emberek – idézi Seres Mária szavait az MTI. Ezért, úgymond, ki kell menni az emberek közé, figyelmeztetni kell őket arra, hogy természeti erőforrásaink végesek, nem az ember van a gazdaságért, hanem épp fordítva. Szükség van a fogyasztási szokások változására, mert ennek hiányában bizonytalanná válhatnak az élelmezési körülmények, harc indulhat a termőföldekért, népvándorlás következhet, és középtávon összeomolhatnak a pénzpiacok.

Az országgyűlési képviselők javadalmazásának ügyében kezdeményezett népszavazás révén közismertté vált Civil Mozgalom találkozóján Seres Mária azt mondta: az, ami ma Magyarországon zajlik, antidemokratikus. Leszögezte: hiába van egy pártnak bármekkora többsége, nem hiheti azt, hogy bármit megtehet kontroll nélkül. Seres Mária szerint összefogásra van szükség, mert csak így lehet visszaadni az emberek hitét, kedvét, s csak így lehet kijelölni azt az utat, amely a következő éveket meghatározza.

Összegzésében többször bírálta az országos sajtót, amiért nem ad a mozgalomnak megjelenési lehetőséget. Szerinte a pénztelenséggel és a „hírtelenséggel” továbbra is harcolniuk kell. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy nem azokat várják, akik az egyéni érvényesülésüket keresik, mindannyian a közösségért dolgoznak.