segwaA Kecskeméti Rendőrkapitányság közterületi munkáját kerékpárokkal támogatja az önkormányzat, ugyanakkor ultrakönnyű, hordozható elektromos meghajtású közlekedési eszközöket vásárolt a dombóvári önkormányzat. Mindkét városban a közterületi feladatok könnyebb ellátását kívánják ezzel segíteni.

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata négy darab kerékpárt vásárolt és adományozott a Kecskeméti Rendőrkapitányságnak.

A vadonatúj, műszakilag felkészített, rendőrségi arculati elemekkel ellátott szolgálati kerékpárokat Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét város polgármestere adta át a megyeszékhelyen 2015. július 22-én hivatalos keretek között Kerti István r. alezredes városi kapitányságvezető részére.

A kerékpáros rendőrök elsősorban a forgalomban két keréken résztvevők közlekedését ellenőrzik, a reggeli és a munkaidő utáni időszakokban a városba bevezető kerékpárutakon teljesítenek szolgálatot. Ezen túl, különösen a nyári időszakban, Kecskemét belvárosában és a fürdőhelyeken találkozhatnak a nyaralók a kerékpáros járőrökkel.

Szabó Loránd Dombóvár polgármestere elmondta, hogy egy S3 és egy Q5 típusú, úgynevezett segwayt vettek. A kétkerekűekkel a testsúly előre helyezésével lehet előre haladni, az ellentétes mozgással pedig tolatni, úgy hogy a tartópedálon áll az ember. Ez a közlekedési eszköz környezetbarát, gyorsabban lehet vele haladni, mint egy kerékpárral, és akkumulátor meghajtású. A városvezető hozzátette, terveik szerint sokoldalúan tudják majd felhasználni a közlekedési eszközöket. Egyrészt a közterület felügyelők járhatnak vele, másrészt a különböző rendezvények biztosítása során szeretnék hasznát venni. De az elképzelések között szerepel az is, hogy kölcsönzésükkel bevételhez is jusson a város. A kétkerekűeket hajtó akkumulátorokat az irattár tetejére tervezett napelemekről szeretnék majd tölteni.