etyekÖtvözi a kulturális és a bulvár műfaját, ezzel színesítve a programajánlót. Mint azt a Rádió Orientnek Hőnyi Gyula, a kiadványért felelő KözPont Kft. ügyvezetője elmondta, céljuk, hogy a fiatalokat a helyi szórakozóhelyekre, kulturális központokba csábítsák kikapcsolódásra.

Idén új havi kiadvánnyal jelentkezik Újbuda Önkormányzata. A Pont Magazin célja, hogy a szokásos száraz programajánlót különböző történetekkel, interjúkkal színesítse. A havonta megjelenő lap összefogja nemcsak a kerület saját intézményeinek programjait, hanem a legfrekventáltabb területeken található szórakozóhelyek rendezvényeit is. „A kerület kulturális élete ad rá lehetőséget, hogy egy ajánlóból történetet tudjunk faragni” – mondta Hőnyi Gyula, hozzátéve, hogy a bulvár és a kultúra műfajának ilyen szintű összehozásával új műfajt teremtett a lap.

Amilyen vegyes műfajokat tartalmaz a kiadvány, annyira diverzifikált a kiadásáért felelős KözPont Kft. tevékenysége, amely magának foglalja a kerület kulturális és közművelődési intézeteit. Ezek közül az ügyvezető kiemelten fontosnak tartja az Újbudán található négy közösségi ház működését, amelyek gyermekkortól idős korig szinte minden érdeklődési körrel rendelkező számára kínálnak programokat.

Az önkormányzatnak komoly tervei vannak a régóta üresen álló KULTI Szalonnal is, amelynek megvalósítása szeptemberre várható. Mint azt Hőnyi Gyula elmondta, itt a vállalati kultúra fejlesztésén gondolkoznak, így egyrészt egy kávézó, másrészt egy közösségi iroda létrehozását tervezik.

A programok népszerűsítésének és a beszámolóknak pedig a média felületei biztosítanak megjelenési hátteret. Ilyen a már említett pontmagazin.hu, de az ujbuda.hu is, amely már több mint egy éve üzemel. Mint arra az ügyvezető rámutatott, ez utóbbi alapvetően közigazgatási felületként működik, de a kerületi események beszámolása céljából napi 5-6 tartalommal frissül. Emellett napi négy órában sugároz a kerületi kábelcsatorna, az Újbuda TV, amely ezen kívül hirdetési és kommunikációs felületként szolgál, vagyis egyszerre közösségi és közigazgatási csatorna.

A kerületi önkormányzat hivatalos lapja pedig az Újbuda Újság, amely elsősorban valóban a közszolgálatiságról szól, s a kerület közösségi életét igyekszik kiszolgálni. A kéthetente 80 ezer példányszámban megjelenő lapot postai úton terjesztik, ezzel szemben a már említett Pont Magazin ennél kevesebb, 10 ezer példányszámmal jelenik meg és az úgynevezett hot pontokon terjesztik. „Értelemszerűen a Pont Magazin inkább a fiatalabb korosztályt célozza meg” – zárta szavait az ügyvezető.

(OrientPress)