bal0Érdekes, eredeti kezdeményezéssel állt elő a tolnai Bezerédj szabadidőközpont: járási mulatságot szerveznek, „Így kell járni...” címmel – írja a Tolnai Népújság.

Lassan fél éve, hogy az – akkor még leendő – tolnai járáshoz tartozó települések polgármesterei közös nyilatkozatot írtak alá a járási együttműködésről. A dokumentumban szerepel: erősíteni kívánják, hogy a tolnai járás lakói az élet minden területén gyümölcsöző kapcsolatokat alakítsanak ki egymással, segítik a közös járási tudat megteremtését, annak ápolását.

Ehhez az elképzeléshez jól illeszkedik az össznépi „járási buli” meghirdetése. Kiss-Kurz Evelin, a szabadidőközpont vezetője elmondta, felvették a kapcsolatot a járás településeinek vezetőivel, az ötlet mindenkinek tetszett. Az esemény május 4-én lesz a Bezerédj szabadidőközpontban, a lovardában.

Az este fél nyolckor kezdődő programban fellép a Bogyiszlói Zenekar, az Elvis Presley dalokat játszó Ed Philips and The Memphis Patrol együttes, Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar, illetve működik majd Csuka Ferenc lemezlovardája is. A „buliszalagot” a négy település polgármestere vágja majd át, a tombola bevételéből a családsegítő központot támogatják.