fkameraTarlós Istvánnak adott igazat a belügyminiszter. Pintér Sándor ugyanis egy állásfoglalást küldött a fővárosi önkormányzatoknak, miszerint a közterület-felügyelet nem bírságolhat a közterületi kamerafelvételek alapján. Magyar György szerint, akit megbüntettek és fizetett, forduljon az ügyészséghez.

Pintér Sándor szerint a kamera kép alapján csak a rendőrség büntethet. A közterület-felügyelet nem. Ebben az esetben viszont már nem merül fel az objektív felelősség. Magyarul az autósok könnyen megúszhatják az több tízezer forintos csekkek befizetését.

Tarlós István főpolgármester még márciusban – miután feleségét is megbüntették – azt mondta, hogy, aki kapott bírságot, ne fizesse be.

„Az ügyészség tenne rendet és kötelezné a jogalkotót arra, hogy ezt az egész ügyet egyértelműsítse. Ameddig ez nem történik meg addig ezek az állapotok így maradnak, hiába mondja a főpolgármester vagy mondja a belügyminiszter, hogy mi a tennivaló. Ezek nem jogforrások. Csak a jogszabály igazíthatja el az állampolgárokat és nekik csak a jogszabályokhoz kell igazodniuk” – mondta Magyar György ügyvéd az ATV Híradójának.

Megvizsgálják

Lázár János sajtótájékoztatóján azt mondta: „A kormány álláspontja szerint, a Belügyminisztérium hivatalos állásfoglalása szerint, erre nem volt lehetőségük az érintett önkormányzatoknak, a kormányhivatalt, a fővárosi kormányhivatalt arra kértem, hogy mind a négy érintett önkormányzat esetében vizsgálja meg az eljárás szabályosságát és törvényességét” – ismertette a miniszter.

(atv.hu)