compuInternet alapú, integrált önkormányzati és költségvetési szervezetek által használható gazdasági, gazdálkodási szoftverrendszer fejlesztését kezdte meg a CompuTREND 2000 Fejlesztő Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

A több mint 112 millió forint összköltségű projekt 50,5 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv "Vállalati innováció támogatása" pályázati kiíráson.

A társaság közleménye szerint a fejlesztés összhangban van a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs cselekvési tervével és az Európai Unió eGovernment Akciótervével, s elősegíti annak a kormányzati tervnek a megvalósulását, hogy egységes gazdálkodási szoftverrendszert használjanak az önkormányzatok.

A fejlesztés során új megoldásokat alakítanak ki, illetve a rendszer nyílt forráskódú informatikai infrastruktúrán is üzemel majd.

(MTI)