hianyNem kell fizetniük a bankoknak az állam által átvállalt önkormányzati hitelek után a nemzetgazdasági miniszter által a 2013-as költségvetést módosító törvényjavaslathoz benyújtott módosító indítvány szerint – írja az MTI.

A parlament honlapján olvasható indítvány alapján azonban megmarad az a lehetőség, hogy az önkormányzatoknál még fennmaradt adósságokat az állam átvállalja, de ebben az esetben feltétel lesz, hogy a bankok befizessék az átvállalt hitel 7 százalékát, egyben az átvállalás kezdeményezésének joga a bankoké lesz, ha azt az önkormányzat is támogatja.

A június 28-án adósságrendezés alatt álló önkormányzatok esetén az átvállalást az adósságrendezést követő 60 napon belül kezdeményezhetik, míg az adósságrendezés alatt nem álló önkormányzatok adósságának állami átvállalását szeptember 30-áig.

Az állam az adósságrendezés alatt nem álló önkormányzatoknál, a kezdeményezésre december 31-éig vállalja át a hitelt, de ennek feltétele, hogy a bank december 20-áig befizesse az állami költségvetésbe.

A devizában fennálló önkormányzati adósság után a banki 7 százalékot, a befizetés előtti napon közzétett MNB hivatalos deviza árfolyamon kell forintra átszámítani. Az eredeti javaslat a június 28-i MNB-devizaárfolyamot rögzítette.