Októbertől utcabútornak minősülnek az utcai telefonfülkék Terézvárosban,  döntött a kerület képviselő-testülete csütörtökön.

Annak esztétikus megjelenéséről, fenntartásáról, tisztításáról a tulajdonosnak kell gondoskodni. Ha ez nem történik meg akár kétmillió forintra is bírságolható.

A 6. kerület vezetése azután döntött a rendeletmódosításról, hogy hiába kérték a Telekomot, a cég nem takarította a sokszor közvécének, illegális szemétlerakónak használt fülkéket.

A cég nem takarítja, nem üzemelteti, csak reklámfelületnek használja a fülkéket, mondta korábban Soproni Tamás polgármester. Szerinte a Telekom nem egyedül felelős a kialakult állapotokért. Felelős még a Nemzet Média és Hírközlési Hatóság, mert előírja, hogy hány telefonfülkét kell fenntartani, illetve a parlamentnek kellene változtatnia az elavult szabályozáson.

(444.hu)