brennerA kereszténydemokrata Michl József szerint súlyosan hibás érvelésen alapszik a német Gerlingen város polgármesterének az a döntése, hogy nem kíván átvenni egy magyar állami kitüntetést. Georg Brenner szerint Magyarország politikája számára vállalhatatlan változásokon ment át, ezért nem veszi át a díjat. A gerlingeni tanács támogatja Brenner döntését – írja az atv.hu.

Georg Brennert, Gerlingen polgármesterét a szövetségi sváb bál alkalmából magyar érdemrenddel tüntették volna ki. Brenner azonban visszautasítja a kitüntetést, utalva Magyarország politikájára, amely – mint írta – az elmúlt hetekben olyan fejleményeken ment keresztül, amelyeket ő nem tud vállalni. A gerlingeni tanács támogatja Brenner döntését.

Tata polgármestere válaszul vasárnapi közleményében emlékeztet arra, hogy George Brenner Gerlingen és Tata 25 éves testvérvárosi kapcsolataiért végzett munkáját állami kitüntetéssel akarták elismerni, amelyet a kitüntetettnek az idei gerlingeni svábbálon adtak volna át.

Michl József közölte, néhány napja értesült arról, hogy George Brenner nem kívánja ezt a kitüntetést átvenni, amit a  gerlingeni polgármester a német sajtóból is ismert, Magyarországról szóló kritikákkal indokolt.

A kereszténydemokrata politikus szerint a polgármester döntése súlyosan hibás érvelésen alapszik, "Magyarországot Európa egy kicsi, de hangos része nagyon félreérti". Meglátása szerint ez gondosan felépített támadás a magyar demokrácia ellen - vélt vagy valós gazdasági érdeksérelmek miatt. Georg Brenner polgármester ennek a megvezetett áldozata - fogalmazott.

Véleménye szerint a George Brenner által féltett magyar sajtószabadság bizonyítéka, hogy a magyar sajtóban is megjelenik egy magyar kitüntetést visszautasító német polgármester Magyarországról alkotott véleménye, valamint a média szabadságát mutatja, hogy a kormányellenes tüntetésekről minden hírfogyasztó szabadon tájékozódhatott az elmúlt időszakban is Magyarországon.