molnar_gyA XI. kerület egykori polgármesterének egy volt önkormányzati ingatlan pályázat nélküli magánkézbe juttatása kapcsán kell hivatali visszaélés miatt felelnie Lakos Imre volt SZDSZ-es alpolgármesterrel és egy ügyvéddel együtt – írja a Magyar Hírlap.

A Kopaszi-gát fejlesztése kapcsán 2006-ban indított nyomozást a Fővárosi Főügyészség, amelyről 2007-ben „leválasztották” ezt az ügyet. A vádirat szerint Molnár Gyula és Lakos Imre, hatalmukkal visszaélve, a Dombóvári és a Budafoki út kereszteződésében lévő ingatlan „átjátszásával” jogtalan előnyhöz juttatták az Öböl XI. Kft.-t, amelynek a környékén elhelyezkedő területek már a birtokában voltak. Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a vád beterjesztésekor azt mondta, hogy a tényállás szerint a bűncselekménnyel nem okozhattak vagyoni hátrányt az önkormányzatnak az elkövetők, ennek ellenére a büntető törvénykönyv alapján három évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatják őket. Molnárék büntetőpere november 22-én kezdődik a Fővárosi Bíróságon.