futaaA szeptember elsejei rendezvény célja a városi sportok népszerűsítése, illetve a helyi közösségek támogatása. Az utcalimpián profik és amatőrök szállhatnak versenybe, grundfoci és streetball lesz az erzsébetvárosi Klauzál téren, futás és laser run a Citadellán, de megrendezik a Duna-átúszást is - közölte az OrientPress Hírügynökséggel Tóth Diána sajtófőnök.

Idén harmadszorra mozgósítja a főváros lakosait a Budapest Urban Games (BUG). A versenyzők szeptember elsején 5 sportágban mérettethetik meg magukat. Olyan helyszíneken sportolhatnak profik és amatőrök, amelyeket eddig közlekedésre vagy kikapcsolódásra használtak.

Egy egész városunk van arra, hogy használjuk! A rendezvény lelke abban rejlik, hogy megpróbáljuk felfedezni azokat a kerületeket, amelyeket jól kihasználva közösségi élményt teremthetünk – emelte ki Tóth Diána.

Tavaly Budapest életében először rendezték meg a Duna-átúszást, idén már kibővített számmal készülnek a szervezők.

Tavaly 300-an úszták át a Dunának a kijelölt 700 méteres szakaszát, idén akár 500 ember is megmártózhat a folyóban. A nevezés feltétele egy hónapnál nem régebbi háziorvosi igazolás, igazolt sportolóknál érvényes sportorvosi igazolás, amelyet a helyszínen fel kell mutatni. Az orvosi igazolást a helyszínen is ki lehet váltani!

2018-ban a BUG új sportággal bővült, így az utcai kosárlabda klasszikus, underground, vagyis az 5 - 5 elleni egész-pályás, valamint a jól ismert 3-3 elleni fél pályás formáját játsszák majd Klauzál téren a közösségek.

Mivel 3 fő játszik egy csapatban, látványosabbak és izgalmasabbak a menetek - véli a sajtófőnök.

A BUG egy másik célja, hogy rendhagyó sportokat szervezzen. 2016-ban a VII. kerületből, a Klauzál térről indult a futás, egy úgynevezett snake run-t megvalósítva, 2017-ben viszont egy másik helyszínt, a Citadellát jelöltek ki a szervezők.

Kilátókört alakítottunk ki, a futó olyan látképet kap, amely igazi kuriózum. A versenyzőknek 4 vagy 8 km-es távot kell teljesíteniük, utóbbi távot gyakorlott, profi futóknak ajánljuk" - mutatott rá Tóth Diána.

A Klauzál tér biztosít helyszínt a grundfocinak is. A labdajáték szabályai megegyeznek a kispályás futball szabályaival. A grundfocit 3+1 fős csapatok 2x5 percben játsszák.

Szintén új sportág a Budapest Urban Games történetében a laser run, amely az öttusa utolsó száma: futás és lövészet kombinációja. A versenyzők egyéniben (3x400 m távot, közte 1-1 sorozat lövéssel) és váltó futamokban (4x450 m távval, közte 1-1 sorozat lövés) nevezhetnek. A laser run-nak a Citadella-sétány ad otthont, a lőtér a Szabadság szobor előtti téren lesz felállítva.

A sportrendezvény Budapest Főváros Önkormányzata és Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. támogatásával valósul meg.