„Körülbelül kétéves erőfeszítés eredménye, hogy lett helye a facsemetéknek” – mondta a Szegedernek Árgyelán Diána, aki még 2022 őszén a 10 Millió Fa Alapítvány aktivistájaként kezdte el a Gyermekek Erdeje projektet a Szegedtől 26 kilométerre lévő Makón.

Két helyszínen kétezer facsemetét helyeztek volna el a városban az önkormányzat által felajánlott területeken, klímavédelmi célokat is szolgálva.

Össze is jött a kellő famennyiség, kétszázra gyerekek dobták össze a pénzt, a többit kertészetek adták össze az alapítvánnyal, azonban a makói önkormányzat visszalépett. „Aznap, amikor megérkeztek Makóra a facsemeték, hívtak föl telefonon, hogy mégsem akarják, vigyük őket, ahova akarjuk” – mesélte Árgyelán, aki azóta kilépett a szervezetből és el is költözött. Két év eltelt, és most úgy néz ki, a fák nem Makóra, hanem a nagyjából 46 kilométerre keletre lévő Mórahalomra kerülnek.

A cikk folytatódik