Társadalmi egyeztetés indul a pesterzsébeti villamoshálózattal és a dél-budapesti villamosgyűrűvel kapcsolatban – közölte Budapesti Közlekedési Központ.

A projektek célja, hogy még vonzóbbak legyenek a kötöttpályás közösségi közlekedési lehetőségek. A BKK vizsgálja az egyik dél-budapesti villamosgyűrűvel kapcsolatos kérdéseket is, így például a XX. és XXI. kerület közötti kötöttpályás kapcsolat megteremtését.

Mint a BKK írta, a pesterzsébeti villamoshálózat helyzete Budapest egyik régóta megoldatlan problémája. A Topánka utca környéki sűrűn lakott városközponti, lakótelepi területeket a villamosok jelenleg elkerülik, ezzel a Dél-Pesten közlekedők korszerűtlen hálózaton, belvárosi összeköttetést nem adó, sokszor zsúfolt autóbuszokkal, átszállással juthatnak csak el a belsőbb városrészek felé.

A cikk itt folytatódik