Korszerűsítik a piacot Bonyhádon a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz 410 millió forintos támogatásával – tájékoztatta a város önkormányzata az MTI-t.

A munkát szerdán kezdte el az önkormányzat és a Bonycom Bonyhádi Közüzemi Nonprofit Kft. konzorciuma – írták közleményükben.

Az ismertetés szerint a projekt keretében a jelenlegi piactéren térköves parkoló, a Dózsa György utca irányába járda épül, a Forberger László utcai boltsor előtt rendezik a parkolókat, egy új fogadóépületben mosdókat és irodát alakítanak ki. Lesz fedett eladótér, kerítés, és az egész piac területe új burkolatot kap. A rekonstrukció után nő a zöldterület – közölték.

A kormányzati pályázati oldalon közzétett projektleírás szerint a csarnok 393 négyzetméteres lesz; jelenleg 30-40 helyi termelő árul a piacon, számuk a felújítás után várhatóan 15-20 százalékkal nő.

A beruházással a helyi termékek előállítását és térségi piacra jutását akarják segíteni.