godivizElkészült a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. (DMRV Zrt.) üzemeltetésében lévő Gödi Vízmű rekonstrukciója és fejlesztése, melynek köszönhetően lehetővé válik a Fót és térségében élő közel 28 ezer fős lakosság ivóvízszükségletének hosszútávon is megfelelő mennyiségben és minőségben történő biztosítása.

A fejlesztés az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás segítségével valósult meg, a megítélt vissza nem térítendő hozzájárulás nettó összege 684 126 794 Ft, mely a kivitelezési költségek 81,96%-a. A közel 900 millió Ft összköltségű projekt a Fóti térségben jelentkezett ivóvíztöbblet-igényt hivatott kielégíteni az előírásoknak megfelelő minőségű és mennyiségű ivóvízzel.

Fót és térsége egészséges ivóvízzel való ellátása a helyi vízbázisokról hosszú távon nem volt már biztosítható. Fóton a veszélyeztetett vízbázisok feladása miatt az elveszített víznyerő kapacitást más vízbázisról kellett pótolni. A Gödön található vízbázis volt a legközelebbi alkalmas víznyerő hely, ahol a termelés növelhető volt a fóti víztermelő kapacitás pótlása végett.

A Gödi Regionális Vízmű fejlesztést igényelt a megnövekedett vízigény ellátása céljából, illetve a megfelelő működéshez a dunakeszi medencét közvetlenül tölteni képes vezetékrendszer és gépház kiépítésére is szükség volt.

Ennek megfelelően a május végén megkezdődött kivitelezési tevékenységek során a Gödi Vízmű területén az alábbi rekonstrukciós és fejlesztési munkákat hajtották végre:
- 11 db figyelőkút és 20 db új, nagyátmérőjű víztermelő kút megépítése, melyek víztermelő kapacitása 6 000 m3/nap, a hozzátartozó gépészettel;
- 8 985 fm DN300 mm átmérőjű vízvezeték kiépítése és 717 fm gyűjtőcső hálózat lefektetése;
- az ivóvíz minőségi követelmények teljesítése érdekében új vas- és mangántalanító technológia és fertőtlenítő eljárás került kifejlesztésre és beépítésre. (OrientPress Hírügynökség)