rakpartPihenőpart lesz a pesti alsó rakpart a Lánchíd és az Országház között nyáron, jelentette be a főpolgármester kabinetfőnöke szerdán.

Az MTI beszámolója szerint Balogh Samu elmondta, hogy a felújítás miatt lezárt útszakasz ezen rövid szakasza június 18. és augusztus 15. között hétköznap is a gyalogosoké és a kerékpárosoké lesz.

Az új pihenőpart létrehozása semmilyen mértékben nem korlátozza az autóforgalmat, hiszen egy olyan szakaszt érint, ahol a kapcsolódó beruházások miatt ma amúgy sem járhatnak autók. A megnyitásban a főváros több cége is aktívan szerepet vállal, többek között a Budapesti Közlekedési Központ, a Budapest Közút, a Fővárosi Közterület-fenntartó Vállalat, a Főkert és a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság.

A területre száz növényt, ivókutakat, utcabútorokat, például piknikasztalokat, napozóágyakat is kihelyeznek, mondta a kialakítással megbízott Valyo projektvezetője, Tömör Miklós. Emellett több helyen megbontják a szalagkorlátot, az aszfaltra felfestenek például tollaslabdapályát is.

Mivel a cél az, hogy a terület parkként működjön, nem lesz kereskedelem, sem rendezvény.