petoVidéken elsőként Gyulán válik elérhetővé a Pető-módszer, erről írt alá megállapodást a Pető András Főiskola, a város önkormányzata és a Gyulai Várfürdő Kft.

A három intézmény elkötelezett abban, hogy még idén megnyíljon a békési város várfürdőjében a "Pető Prémium Pont", majd a későbbieken a dél-alföldi Pető-központ - írták a közleményben. Mihályi Máté, a főiskola kancellárja kiemelte: az együttműködés célja, hogy olyan, prémiumellátást megvalósító regionális Pető-központok jöjjenek létre, amelyek lehetőséget teremtenek a térségben élő rászorulók ellátására, és ahol megismerhetik a Pető-módszert a hazai és külföldi érdeklődők.

Alt Norbert, a város alpolgármestere jelezte: olyan unikális és minőségi szolgáltatással bővül a település kínálata, amelynek köszönhetően Gyula esetében új értelmet nyerhet a gyógyhely kifejezés.

Boros László Attila, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója úgy fogalmazott, hogy amit a fürdő jelenleg is nyújtani tud, az a gyógyhelyi környezet, a gyógyvíz, a gyógyászat, az egészségügyi rehabilitációs szolgáltatások és a szakképzett egészségügyi dolgozói háttér. Hozzátette: a Pető-módszer kiteljesíti a szakmai profilt és továbbfejlődési lehetőséget jelent.

A Pető András Főiskola a központi idegrendszeri sérülés miatt mozgásukban akadályozott gyermekek és felnőttek fejlesztését végzi intézetében, valamint konduktorokat képez ki, akik elsajátítják az ehhez szükséges Pető-módszert. A Pető András által kidolgozott módszer lényege, hogy az idegrendszer a károsodások ellenére is rendelkezik tartalékokkal, új kapcsolatok kiépülésének lehetőségével, és ezek a tanulási-tanítási folyamat megfelelő vezérlésével mozgósíthatók.

(MTI)