gerardKothencz Jánosnak, a Fidesz-KDNP szegedi polgármesterjelöltjének drukkol a világhírű francia színész a helyi lap szerint, amely megörökítette kézfogásukat. Kíváncsian várjuk, mivel tromfol az MSZP-s Botka László.

A szegedma.hu számolt be a szabadtéri Háry Jánosban Napóleont alakító francia színész szombati napjáról,amelyről fotókat is közöl.

Először Kiss-Rigó László megyés püspök látta vendégül a nemzetközi sztárt, majd Depardieu Kothencz Jánossal "a polgári oldal szegedi polgármesterjelöltjével" beszélgetett "kötetlenül, jó hangulatban emberekről, politikáról, közéletről, Franciaországról, Magyarországról, Szegedről, egyházról, sportról, művészetről".

Depardieu a lap szerint "határozottan kijelentette, nagyon drukkol Kothencz János sikeréért az október 12-én esedékes polgármester-választáson, reméli, hogy lehetőséget kap tervei megvalósítására".

Július elején jelentették be, hogy Kothencz Jánost, a szeged-csanádi egyházmegye Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatójának főigazgatóját jelöli a pártszövetség szegedi polgármesterjelöltnek az őszi önkormányzati választásokra az MSZP-s Botka László jelenlegi polgármester ellen.