A területi szemlélet erősítésének fontosságáról beszélt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter pénteken Budapesten, a Századvég Kiadó szociográfiai pályázatának eredményhirdetésén.

A Századvég Kiadó irodalmi szociográfiai pályázatot hirdetett, amelynek célja a magyar vidék, városok, települések, a magyar kultúrtáj bemutatása volt, ismeretterjesztő és szépirodalmi formában egyaránt.

A kezdeményezés szeretné „divatba hozni” tájegységek ismeretét a magyar értelmiség számára és honorálni azokat, akik még foglalkoznak ezzel, akik pillanatfelvételeket rögzítenek a helyi, regionális közösségek életéről, küzdelmeiről – mondta NavracsicsTibor.

Tervek szerint jövőre ismét kiírják a pályázatot – tette hozzá a miniszter.
A márciusban meghirdetett pályázat nyertese Menyhárt Ferenc és Zsíros Mária: Atyafiságos üdvözlettel, illetve Horváth Júlia Borbála: Őrségváltás című műve.

A nyertes alkotások hamarosan megjelennek a Századvég Kiadó gondozásában.