Kültéri fényképkiállítást rendezett az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete az ország huszonkét pontján Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozásának 20. évfordulója alkalmából.

A kiállítás összesen húsz nagyméretű képen mutat be egy-egy sikeres uniós fejlesztést minden magyarországi vármegyéből, valamint a fővárosból a több tízezer sikeres projekt közül, amelyek az EU támogatásával valósultak meg országszerte az elmúlt 20 évben – olvasható az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének közleményében.

Mint írták, a képek kiválasztásánál arra törekedtek, hogy a bemutatandó projektek a hétköznapi élet és a gazdaság minél több területét felöleljék: a kiállításon többek között a Tiszavirág hídról, a Kőrös-Maros Nemzeti Parkról vagy a miskolctapolcai Csónakázó-tóról is láthatók képek, de bemutatnak egészségügyi, digitális vagy energiahatékonysági fejlesztéseket is.

A fényképeket korszerű, nemzetközileg kipróbált megoldással, állványzat nélkül helyezték el a vármegyeszékhelyek vagy más városok központjában, középületek kerítésein. A tárlat 19 vármegyei és három budapesti helyszínen tekinthető meg augusztus közepétől három hónapon át. Budapesten az Almássy téren, a Bakáts téren és az Olimpia parkban, vidéken Cegléden, Debrecenben, Egerben, Esztergomban, Győrben, Gyulán, Harkányban, Kaposváron, Kecskeméten, Keszthelyen, Miskolcon, Nyíregyházán, Salgótarjánban, Szegeden, Szekszárdon, Székesfehérváron, Szolnokon, Szombathelyen és Veszprémben.

A kiállítás a büszkeség és az összetartozás érzését kívánja erősíteni a magyar polgárokban, bemutatva az uniós támogatások kézzelfogható hatásait, hangsúlyozva az EU-tagság által elért eredményeket – áll a közleményben.